Opublikowano:

Bursztyn – materiał coraz bardziej poszukiwany. Skup i sprzedaż bursztynu.

Bursztyn to materiał znany ze swoich cennych właściwości estetycznych. Biżuteria z bursztynem jest coraz bardziej poszukiwana, dlatego też coraz częściej można natknąć się na ogłoszenia firm skupujących ten wartościowy surowiec.

z8Bursztyn – prastara, skamieniała żywica charakteryzująca się niezwykłymi walorami wizualnymi, ze względu na które na stałe zagościła w świecie jubilerstwa. Piękna, głęboka kolorystyka bursztynu to powód, dla którego surowiec ten bez względu na panujące czasy zawsze posiada duże grono zwolenników. Ostatnio odnotować można nawet swoistą modę na bursztyn. Co więcej, jest to materiał poszukiwany również ze względu na jego cenne właściwości prozdrowotne. Czynniki te sprawiają, że jest to surowiec, który jest coraz bardziej w cenie.

Największe skupiska bursztynu obejmują między innymi tereny Morza Bałtyckiego, dlatego ilość osób zainteresowanych poszukiwaniem tego cennego surowca w Polsce wciąż wzrasta. Na uwagę zasługuje również fakt, iż bursztyn zdaje się ostatnio pokazywać w nadbałtyckich okolicach w coraz większych ilościach, toteż grono jego poszukiwaczy wciąż staje się szersze. Za najlepsze okazy bursztynu dostać można naprawdę sporą sumkę. Najwyższe ceny oferowane są za duże bryły, nie bez znaczenia jest też stopień przejrzystości, gładkości, obecność uszkodzeń, zdatność do ewentualnej późniejszej obróbki.

Natrafiwszy na okazałą, piękną sztukę bursztynu można zarobić na niej nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Jednak tu wszystko zależy od naszych zdolności handlowych. Z pewnością nie warto sprzedawać bursztynu za okazyjną, zaniżoną cenę miejscowym jubilerom. Lepiej opłaci nam się poszukać naprawdę dobrego skupu oferującego atrakcyjne ceny i płatność gotówką po uzgodnieniu końcowej kwoty albo samodzielnie wystawić bursztyn na aukcji internetowej.